Išvyka į Zyplius

Gegužės 30 dieną 4 b klasės mokiniai ir mokytoja keliavo pėsčiomis į Zyplius. Ne vienam toks atstumas buvo tikras išbandymas. Zypliuose aplankė dvaro galerijoje veikiančią tautodailininkų drožybos darbų parodą, grožėjosi tapybos darbais, keramika, akmens skulptūromis. Vėliau  žaidė įvairius  žaidimus, iškylavo. Daugiau nuotraukų...

Baigiamasis pradinės mokyklos koncertas

Gegužės 27 dieną gimnazijos ketvirtokai pakvietė pradinių klasių mokinius ir savo tėvelius į baigiamąjį pradinės mokyklos koncertą. Pirmokus kvietė kartu pažaisti, su antrokais kartu dainavo, o trečiokams surengė išbandymą mįslėmis, tikrino, ar jie pasirengę būti pradinės mokyklos šeimininkais. Toliau koncertą tęsė ketvirtokai. Jie dainavo, šoko, net ketvirtokių kapela grojo! Po nuotaikingo koncerto tėvelius ketvirtokai pakvietė į klases, kur ketvirtokų mokytojos Danutė Tamulaitienė ir Rita Šalkevičienė vedė ketvirtokams  paskutiniąją pamoką pradinėje mokykloje. Daugiau nuotraukų...

Ekskursija į Vilnių

2011-05-24 visi 19 mūsų klasės mokinių kartu su mokytoja išvyko į ekskursiją į Vilnių. Buvo vasariškai šilta ir puiki diena. Pirmiausia aplankėme televizijos bokštą. Sužinojome daug įdomios informacijos apie bokšto istoriją ir dabartį, grožėjomės Vilniaus panorama. Akimis suradę Gedimino pilį vėliau ten ir nuvažiavome. Ten stebėjomės riterių šarvų ir senovinių kalavijų stiprumu, pilies sienų storiu. Smagu buvo nuo pilies kalno leistis keltuvu. Visi susidomėję klausėsi pasakojimo apie Saulės sistemos planetas Vilniaus planetariume. Vėl grįžome į senamiestį, pasivaikščiojome senojo Vilniaus gatvėmis, užsukome ir į Daukanto aikštę, kur yra Lietuvos Respublikos Prezidentūra. Iš pakeltos vėliavos supratome, kad prezidentė dirba. Vėliau apsilankėme Arkikatedroje. Ypač sužavėjo ekskursija į požemius, kur kriptose ir dabar ilsisi žmonių palaikai. Įsimintiniausia ketvirtokams buvo Lenkijos karalienės Barboros Radvilaitės amžinojo poilsio vieta. Užgniaužę kvapą grožėjomės šventojo Kazimiero koplyčia. Kupini neišdildomų įspūdžių dar nuvykome pasigrožėti Belmonto kriokliais. Puikiai praleidę dieną pavargę, bet laimingi grįžome namo. Daugiau nuotraukų..

Kvietimas

Dėmesio! Dėmesio!

 

Gegužės 27 dieną 10 valandą ketvirtokai kviečia visus pradinių klasių mokinius, jų mokytojas ir savo tėvelius į baigiamąjį pradinės mokyklos koncertą. Labai jūsų lauksime!

Judėjimo sveikatos labui diena

2011-05-10 yra Judėjimo sveikatos labui diena. Judėjimo sveikatos labui diena minima kasmet nuo 2002-jų metų. Šia diena siekiama atkreipti visuomenės narių dėmesį į fizinio aktyvumo stoką ir problemas kylančias dėl fizinio pasyvumo. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis dėl fizinio aktyvumo stokos kasmet pasaulyje miršta apie 2 milijonus žmonių.
4 b klasės mokiniai, minėdami šią dieną, mankštinosi, žaidė judriuosius žaidimus. Visi nusprendė, kad atėjus pavasariui, verta daugiau laiko praleisti lauke aktyviai sportuojant. 

Džiu-džitsu varžybos

2011-05-07 Šakių rajone, Paluobiuose vyko Šakių rajono atviros džiu-džitsu varžybos, kuriose dalyvavo ir puikiai pasirodė 3 mūsų klasės mokiniai.  Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šakių policijos komisariato ir Lietuvos džiu-džitsu federacijos diplomais ir medaliais buvo apdovanoti Tomas Sadlauskas, iškovojęs II vietą bei Ramūnas ir Šarūnas Arlauskai, iškovoję III vietas. Labai džiaugiamės jų pasiekimais ir nuoširdžiai  sveikiname!

Rajoninis "Šviesoforo" konkursas

Sveikiname mūsų gimnazijos komandą rajoniniame "Šviesoforo" konkurse laimėjusią III vietą! Šilčiausi sveikinimai komandos narei, mūsų klasės mokinei Livijai! Mes didžiuojamės jumis!

Rašinys "Aš didžiuojuosi, kad esu lietuvis!"

2011-05-03 4 b klasės mokiniai rašė rašinius "Aš didžiuojuosi, kad esu lietuvis!" Labai džiaugiausi skaitydama visų mokinių rašinius. Geriausius rašinius ar jų fragmentus skaitykite skyrelyje "Mūsų kūryba".

Mama – Tu kelrodė žvaigždė,
Kuri teisingus mums kelius parodo,
Tu – mūsų meilė, sąžinė, garbė -
Tu – obelis pavasarinio sodo…

 

Nuoširdžiausi sveikinimai gražiausios pavasario šventės – Motinos dienos proga!

Mūsų dovanėlės mieloms mamytėms

Motinos dienos proga savo mieloms mamytėms kruopščiai dekoravome ir padovanojome kraičio skryneles. Pasidžiaukime jomis kartu:-)

2011-04-26 Naujos nuotraukos projekte "Pavasaris gamtoje"

Nuotraukų autoriai: Gustė, Deimantė, Smiltė, Miglė, Rasa. Dėkoju laiku pristačiusiems projekto nuotraukas. Daugiau...

Dėmesio! Svarbu!

Balandžio 26 dieną, antradienį, akcija "Darom"

Mūsų teritorija - skverelis – tarp gimnazijos ir kultūros namų (link tvenkinio) - kur bus sausiau pagrėbti, aprinkti šakas, pašluoti šaligatvį . Atsineškite

grėbliukų, darbinių pirštinių, maišų, šluotų.

Darbo pradžia – 12.00 val. Perskaitę šią informaciją, perduokite draugams, kurie, galbūt, neturi prieigos prie interneto.

2011-04-21 Naujos nuotraukos projekte "Pavasaris gamtoje"

Nuotraukų autorė: Livija

Seminaras mūsų gimnazijoje

2011-04-19 mokytoja Rita vedė seminarą Šakių rajono pradinių klasių mokytojams „Inovatyvių ugdymo metodų ir IKT taikymas ugdant pradinių klasių mokinius: gerosios patirties pavyzdžiai.“ Seminare dalyvavo 18 pedagogų. Mokytojai tobulino IKT ir inovatyvių ugdymo metodų taikymo kompetencijas, praktiškai išbandė parinktas mokomąsias kompiuterines programas, susipažino su testų kūrimo galimybėmis, naudojant google dokumentus, mokėsi naudotis programomis Photo Story 3 for Windows, Microsoft Research AutoCollage, kurti savo klasės internetinį puslapį su jimdo.com., išbandė efektyvius inovatyvius ugdymo metodus praktiškai.

Seminaro dalyviai gavo daug įdomios naudingos patirties, įgytas žinias ir kompetencijas ketina taikyti savo darbe.

 

Gražių ir linksmų  Velykų atostogų! Būkite sveiki, pailsėkite, pasidžiaukite pavasariu ir saule. Visiems linkiu tvirtų velykinių margučių ir sulaukti Velykės apsilankymo!J

Margučių raštai ir spalvos
Belaukiant šventų Velykų, idėjos margučių marginimui. Sėkmės marginant patį gražiausią margutį!
Marguciai.pps
Microsoft Power Point Presentation 737.0 KB

2011-04-16 Kaip gerai, kad...

Alegorinis pasakojimas, skirtas tėveliams ir ne tik jiems:-)

Su šventom Velykom!:-)

2011-04-13 Naujos nuotraukos projekte "Pavasaris gamtoje"

Nuotraukų autoriai: Austėja ir Šarūnas

Sveikiname Liviją, tapusią

„ Šviesoforo“ konkurso laimėtoja ketvirtokų tarpe. Šaunuolė!

"Šviesoforo" konkursas

2011-04-08 mūsų gimnazijoje vyko “Šviesoforo“ konkursas. Tai buvo pradinių klasių mokinių Saugaus eismo savaitės užbaigimas. 16 pradinių klasių mokinių patikrino savo žinias kelio ženklų, viktorinos, situacijų maketuose ir atšvaitų naudojimo stotelėse. Taip pat jiems teko užduotis taisyklingai ir saugiai pereiti gatvę pėsčiųjų perėjoje. 4 geriausiai pasirodę mokiniai tapo nugalėtojais savo klasių mokinių tarpe. Jie sudarys gimnazijos 1-4 klasių mokinių komandą ir dalyvaus rajoniniame „Šviesoforo“ konkurse. Renginio metu padėkos raštais buvo apdovanoti mokiniai, nupiešę gražiausius piešinius saugaus eismo tema, geriausiai sprendę kryžiažodžius. Taip pat padėkos raštus gavo ir visi „Šviesoforo“ konkurso dalyviai. Savaitės koordinatorės buvo mokytojos Lina Matusienė ir Rita Kupstaitienė.

Seminarai pradinių klasių mokytojams

Balandžio 7-8 dienomis gimnazijoje seminarus Šakių rajono pradinių klasių mokytojams vedė mokytoja Rita. Daugiau

Rytoj, (04-07), fotografuojamės klasės vinjetei. Nepamirškite ateiti pasipuošę:-)

Saugaus eismo žaidimas

Ar jau bandėte? Jei ne, tai tikrai siūlau pabandyti ir pasitikrinti savo saugaus eismo žinias. Tai žaidimas visiems - vaikams, tėveliams ir mokytojams. Kitą penktadienį "Šviesoforo"konkursas mokykloje. Treniruokitės! Reikia prisiregistruoti.

 

http://www.arpasirasai.lt/?status=please_login

Paskaita "Atliekų rūšiavimas".

2011-03-28 mūsų gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo nario, aplinkos apsaugos komiteto pirmininko Jono Šimėno padėjėjos. Pradinių klasių mokiniams jos skaitė paskaitą apie atliekų rūšiavimą, šiukšlių keliamus pavojus gamtai. Pasakojo apie tai, kaip perdirbamos rūšiuotos atliekos, kaip gaminamas kartonas. Pradinukai buvo aktyvūs paskaitos dalyviai: jie skaitė užrašus skaidrėse, atsakinėjo į klausimus, gavo užduotį raštu. Paskaitos pabaigoje visi mokiniai gavo spalvinimo knygeles apie atliekų rūšiavimą.

Projektas "Pavasaris gamtoje"

Tęsiame fotografijų projektą

Gruodžio - sausio mėnesiais vykdėme projektą "Žiemos pasaka". Manome, kad mums pavyko pastebėti grožį aplink mus ir nufotografuoti nuostabių žiemos vaizdų. Todėl šį projektą nusprendėme tęsti. Stebime pavasario požymius gamtoje ir juos fiksuojame. Pirmuosius pavasario požymius jau pastebėjo Ramūnas. Keletą jo nuotraukų rasite skyrelyje projektai.

Ievos kurtą kryžiažodį rasite skiltyje kryžiažodžiai

Popietė "Kam meldėsi senovės lietuviai"

Kovo 29 dieną mūsų gimnazijoje vyko etnokultūros būrelio popietė „Kam meldėsi senovės lietuviai“. Į renginį buvo pakviesti 2-5 klasių mokiniai.

Žinoma, kad iki krikščionybės įvedimo lietuviai garbino daugelį dievų ir dievaičių. Renginio metu žiūrovai buvo supažindinti su 12 senovės lietuvių garbintų dievų ir deivių. Pirmiausiai į žiūrovus kreipėsi aukščiausiasis dievas Praamžius. Deivė motina Saulė pasakojo, kaip seniau švęsdavo saulės sugrįžimo šventę. Skambėjo giesmė Saulei „Šviesi saulė tekėjo“. Dievaitis Perkūnas gaudė velnius ir valdydavo orą. Popietėje jis pasirodė rūstus, nešinas kirviu. Vėliau atkeliavo žemės deivė Žemyna, žvaigždžių piemuo ir piemenų bei našlaičių globėjas dievaitis Mėnulis, senovės lietuvių likimo deivė Laima. Miškai ir medžiai turėjo savo dievus, deives, dvasias. Buvo manoma, kad šventuose ąžuolynuose, liepynuose, beržynuose gyvena vėlės, miško dvasios: Miškinėlis ir Samanėlis. Juos taip pat žiūrovai galėjo išvysti popietėje. O štai medžioklės deivė Medžiojma pasirodė – liūdna, apsiverkusi, be lanko ir meškos kailio. Ji gailėjo kertamų Lietuvos miškų. Kaip reikia godoti ugnį, senelė mokė anūkę, buvo sakomos maldos šventai Gabijai – ugnies deivei. Skambėjo senovinė daina – giesmė Gabijai „Dega Gabija“. Popietėje buvo galima sutikti ir senovės lietuvių meilės deivę Mildą bei bičių globėją deivę Austėją. Renginį vedė būrelio vadovė mokytoja Rita Šalkevičienė. Ji žiūrovams užminė ir mįslių, kurių įminimai buvo susiję su popietės personažais.

Žiūrovai popietės metu daug sužinojo apie ankstyvąjį Lietuvos istorijos laikotarpį, kai lietuviai dar buvo pagonys, kartu paskatinti domėtis savo Tėvynės istorija, papročiais, tradicijomis.

Daugiau popietės akimirkų rasite užsukę į galerijos video skyrelį.

 

 

 

Dalyvaujame piešinių konkurse, skirtame šv. Florijono dienai, "Ugniagesiai gelbėtojai skuba į pagalbą"

2011-03-24. Sulaukėme kvietimo dalyvauti piešinių konkurse priešgaisrine tema, skirtame šv. Florijono dienai. Konkursą organizuoja Šakių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba kartu su Šakių rajono švietimo ir sporto skyriumi. Per dailės ir technologijų pamokas mes visi kartu mokėmės piešti ugniagesių gelbėtojų automobilį. O kam ištikus nelaimei jie skuba pagelbėti - žinojo mokiniai ir vaizdavo savo piešiniuose. Kartu buvo proga prisiminti ir aptarti, kaip tokių nelaimių galima išvengti, kaip elgtis, kilus gaisrui. Norime pasidžiaugti savo darbais ir kviečiame apsilankyti galerijoje.

Piešinių konkursas priešgaisrine tema, skirtas šv. Florijono dienai

        Piešiama priešgaisrine tematika ant A 4 arba A 3 formato lapo įvairia technika: akvarele, guašu, akrilu, kreidelėmis, pieštukais, flomasteriais, tušu ir kt. (lapo antroje pusėje užrašoma autoriaus vardas, pavardė, klasė, mokykla, mokytojo (-s) vardas, pavardė), piešia priešmokyklinio ugdymo ir 1 – 4 klasių moksleiviai.

Konkurso nuostatai
Priešgaisrinės%20konkursas%202011.doc
Microsoft Word Document 38.0 KB

Ačiū "kengūriukėms"

Smiltei, Rasai, Deimantei, Livijai

už dalyvavimą tarptautiniame matematikos konkurse "Kengūra".

Džiaugiuosi jumis. Šaunuolės!

Pirmoji pagalba susižeidus

2011-03-16 Mūsų klasėje įvyko susitikimas su visuomenės sveikatos specialiste V. Martišiene "Pirmoji pagalba susižeidus". Daugiau...

Kompiuterinio atviruko konkursas

Kompiuterinio atviruko konkursas „Tau, Mamyte“.
Obelių darželis-mokykla ir Rokiškio rajono švietimo centras organizuoja kompiuterinio atviruko konkursą „Tau, Mamyte“.

Kviečiu dalyvauti! Jei susidomėjote, spauskite paveiksliuką - rasite konkurso nuostatus.

Prie kompiuterio sėdėkite taisyklingai

Ar tu taip ir elgiesi? O gal vis dėlto pamiršti gerą laikyseną? Pasitikrinti tau padės video pamokėlė, kurią rasi paspaudęs nuorodą.

http://www.youtube.com/watch?v=jbV5dGvJWyo&feature=channel

Saugaus eismo savaitė

Nuo 2011-03-14 iki 2011-03-18 mūsų gimnazijoje vyksta Saugaus eismo savaitė. Savaitės koordinatorės antrokų mokytojos Lina Matusienė ir Rita Kupstaitienė. Kartojame saugaus elgesio kelyje ir gatvėje taisykles, praktiškai mokomės saugiai pereiti gatvę, mokomės atpažinti kelio ženklus. Spręsime kryžiažodžius saugaus eismo tema, piešime piešinius. Po 2 mokinius iš klasės, geriausiai mokančius eismo taisykles, deleguosime į mokyklos "Šviesoforo" konkursą. Mūsų klasei atstovaus Livija ir Gustė. Sėkmės joms!

Konstruktoriai

2011-03-14 Dailės ir technologijų pamokų metu 4 b klasėje įsikūrė "Konstravimo biuras". Daugiau...

2011-03-11 Naujos nuorodos skyrelyje "Žaidžiu ir mokausi", skirtos daugybos lentelės ir dalybos kartojimui. Išmėginkite!

AČIŪ!!!

Nuoširdžiai dėkoju visiems vaikučiams ir jų tėveliams už nuostabų pavasarinės nuotaikos pliūpsnį! Su nuostabiais tulpių žiedais į širdį atkeliavo tikras pavasaris! Pasidžiaukite ir jūs!

O sergantiems linkiu kuo greičiau pasveikti.

2011-03-08 Nauja informacija apie projektą "Automobiliai" Daugiau - skiltyje projektai

Užgavėnių mugė

2011-03-08 Šiandien gimnazijoje šurmuliavo pati tikriausia Užgavėnių mugė!  Pradinių klasių mokiniai kvietė didelius ir mažus užsukti pas juos į svečius ir taip prisikimšti pilvus, kad nebaisus būtų gavėnios laikotarpis. Buvo visko: blynų, pyragų, zanavykiškų kropelių, daugybė geros nuotaikos ir... visko net neišvardinsi. Net čigonai buvo mus aplankę! O kad žiema iš tikro išsigąstų ir kuo greičiau bėgtų iš kiemo, gąsdinome ją klasių duris papuošę užgavėnių kaukėmis. Net ir blogus darbus surašę ant lapelių atidavėme sudeginti kartu su More. Pavasaris jau čia pat!  Džiaugiamės išvarę žiemą, o kartu su ja, tikėkimės, pabėgs ir visos bėdos, ligos ir kiti negerumai. Daugiau...

Su pavasariu!

Gėlė pasakė vėjui, kad ji pražys rytoj,

O vėjui pasigirdo, kad ji pasakė "tuoj",-

Tas pakuždėjo broliui, o brolis dar kitam,

Jauniausiam ir linksmiausiam, kvailam ir nerimtam.

 

Ir tas atvarė debesį ir ėmė pilti lietų,

Ir saulės krosnį išpūtė, kad ji karščiau spindėtų.

Ir visą kaimą sujaukė ir dūko be galvos,

Ir trankės, klausinėdamas, kokios ji bus spalvos.

 

Ir nutarė nelaukusi pražyst gėlė gera,

Ir plyšo drėgno pumpuro žalia-žalia skara, -

Gėlė baltai pražydo ir baltą gėlę tą

Lingavo vėjas šaukdamas: "Balta, balta, balta!"

(H.Radauskas)

Su PAVASARIU!

Dėmesio! Konkursas!

Yra paskelbtas 1-2 ir 3-4 klasių konkursas. Reikia asmeniškai kiekvienam prisiregistruoti ir dalyvauti. Gan viliojantys prizai.

Sveikiname!

Sveikiname mūsų klasės šaunius mokinius, Moksliukų savaitėje apdovanotus padėkos raštais ir diplomais. Tai Gustė, Livija, Deimantė, Austėja, Tomas, Mažvydas, Milda ir Rasa.

Mes labai jais džiaugiamės!

2011-03-06 Nauja informacija rengiantis projektui "Automobiliai"

Moksliukų savaitė 2011-02-28 - 2011-03-04

Gimnazijoje vyko pradinių klasių Moksliukų savaitė. Pradinukai plušėjo rimtai! Visą savaitę jiems teko atlikti įvairiausias užduotis. Dailios rašysenos dieną buvo išrinkti dailiausiai rašantys pirmokai, antrokai, trečiokai ir ketvirtokai. Lietuvių kalbos dieną visi rašė Moksliukų diktantą. Džiaugiamės, kad mūsų pradinukai yra labai raštingi ir net 19 mokinių diktantą parašė be klaidų! Matematikos dieną 1-3 klasių mokiniai sprendė matematines gudragalvių užduotis. Net 10 šauniųjų matematikų buvo apdovanoti diplomais. Na, o ketvirtokai dalyvavo mokyklinėje IV klasių matematikos olimpiadoje. Dalyvavo 25 ketvirtokai. Geriausiems teko garbė atstovauti gimnazijai rajoninėje IV klasės mokinių matematikos olimpiadoje. Puikiai pasirodė ir jaunieji menininkai dailės dienoje, kurie piešė, tapė, kūrė aplikacijas iš geometrinių figūrų. Padėkos raštais buvo apdovanoti 30 mokinių.

Moksliukų savaitės uždarymo metu, kai jau buvo susumuoti visos savaitės darbo rezultatai, diplomais ir padėkos raštais apdovanoti net 74 gimnazijos pradinukai! Dėkojame jų puikioms mokytojoms, kurių nuoširdus darbas padėjo pasiekti mūsų mokinukams puikių rezultatų. Daugiau nuotraukų...

Moksliukų savaitės dailės diena

2011-03-03 Mūsų gimnazijos pradinukai plušėjo Moksliukų savaitės dailės dienoje. Vieni piešė, antri tapė, treti aplikacijas kūrė. Visų darbeliai susiję su matematika: kūrinėliai tik iš įvairių geometrinių figūrų! Mažiesiems dailininkams puikiai sekėsi! Net 30 mokinukų paskatinti padėkomis už meniškiausius darbelius. Gražiausi kūrinėliai papuošė gimnazijos koridorių sienas. Daugiau...

IV klasės matematikos olimpiada

2011-03-02 gimnazijoje vyko IV klasių matematikos olimpiada. Iš viso dalyvavo 25 ketvirtokai. Mūsų ketvirtokai geri matematikai, jie pademonstravo puikias žinias. Absoliuti nugalėtoja - 4 b klasės mokinė Livija Sadauskaitė. Sveikiname tave, Livija! Antroje vietoje  4 b klasės mokinių tarpe Gustė Žukauskaitė ir Milda Vedegytė, trečią vietą užėmė Rasa Kriščiūnaitė. Gerai matematiką moka ir 4 a klasės mokiniai. Čia geriau sekėsi berniukams. Sveikiname Mindaugą Naujoką, Luką Grigaitį ir Povilą Mykolaitį. Daugiau...

Užgavėnės

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį.  Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų . Šiuo laikotarpiu skatinama pasninkauti, nevalgyti mėsos.

 Kovo 8-ąją, antradienį, gimnazijoje vyks pradinukų Užgavėnių mugė! Ruoškitės jau dabar!

Spausk paveiksliuką
Spausk paveiksliuką

Ketvirtokų ketvirtoko rinkimai

2011-02-18 mūsų gimnazijoje negirdėtas neregėtas įvykis! Išrinktas ketvirtokų ketvirtokas. Daugiau...

Tik nepamirški Tu skaityti

Ir stenkis vis draugauti su knyga.

Ji tau padės geriau pasaulį pamatyti,

Žinių kraitelė bus visada pilna.

2011-02-17 VASARIO 21 - 25 d. - ATOSTOGOS.

LAUKSIU MOKINIŲ VASARIO 28 D.

BŪKITE SVEIKI IR NESIRKITE.

2011-02-17 Projektas "Žiemos pasaka"

2011-02-15 Informacija iš Švietimo ir mokslo ministerijos dėl šalčio

 

 

2011-02-15 pradėta kurti internetinė svetainė.