Ekskursija į Kelmę, Šiaulius

 

Ankstų gegužės 24 – osios rytą pasiėmę puikią nuotaiką trečiokai išbildėjo į Kelmę. Kelmės krašto muziejuje jie dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Indėnų buitis ir žaidimai“. Trečiokai susipažino su Amerikos indėnų buities ekspozicija, pasėdėjo indėniškame vigvame ir, skambant indėnų muzikai, klausėsi pasakojimo apie indėnų gyvenimo papročius, atliko keletą praktinių užduočių su indėnų rašto pavyzdžiais. Smagiausia buvo šaudyti iš lanko į taikinius Kelmės dvaro parke.  Vėliau teko paragauti tikros ant laužo virtos indėniškos arbatos ir paragauti kukurūzinių irokėziškų paplotėlių.

Iš Kelmės pasukome į Šiaulius. Šiauliuose pirmiausia aplankėme Žaliūkių vėjo malūną ir malūnininko sodybą. Pirmajame malūno aukšte priimdavo grūdus malti ir atiduodavo sumaltus miltus. Antrasis malūno aukštas dar vadinamas girnų aukštu. Šiame aukšte sumontuotos girnos, mechanizmai grūdams į girnas berti ir viršutiniam girnaakmeniui nukelti. Trečiajame kepurinių malūnų aukšte būdavo įtaisytas mechanizmas grūdų maišams užkelti, svarstyklės ir angos grindyse ties girnomis grūdams supilti. Senuose malūnuose nebuvo mechanizmo maišams kelti; juos užnešdavo laipteliais. Trečiajame aukšte ūkininkai laukdavo savo eilės susimalti grūdus. Ketvirtasis aukštas – malūno kepurė laisvai uždėta ant malūno karkaso, kad ją būtų galima pasukti. Malūnininko sodyboje apžiūrėjo senovines rankines girnas, duonkepę krosnį, ragavo skanios ruginės duonos.

Vėliau aplankėme Šiaulių radijo ir televizijos muziejų. Muziejuje apžiūrėjome XIX a. pab. – XX a. pr. simfonijoną, fonografą, gramofonus, patefonus, radijo imtuvus, pirmuosius televizorius. Klausėmės XIX a. pr. muzikinės dėžutės, mechaniniu patefonu grojamų plokštelių, išbandėme telegrafo aparatą ir Morzės abėcėle siuntėme SOS signalą.

Paskiausiai aplankėme Katinų muziejų. Čia  eksponuojama apie keturi tūkstančiai katinų iš viso pasaulio: Anglijos, Amerikos, Kanados, Japonijos, Korėjos, Kubos, Afrikos, Belgijos ir, žinoma, iš Lietuvos. Katinai susirangę pačiose neįprasčiausiose vietose – spalvotuose vitražuose, laiptų turėklų ornamentuose, ant šviestuvų, kėdžių ir pan. Ekspoziciją per 30 m. sukaupė šiaulietė Vanda Kavaliauskienė.

Tačiau įdomiausia buvo aplankyti jaunųjų gamtininkų centro gyvąjį kampelį. Mokiniai susipažino su gyvojo kampelio gyvūnais – paukščiais, ropliais, graužikais ir kt. Čia sužinojo įdomių faktų apie gyvūnus, turėjo galimybę paglostyti, paliesti ne tik švelniakailius triušiuką ir šinšilą, bet ir žaltį, gyvatę, tarakonus.

Kupini puikių įspūdžių grįžome namo. Daugiau nuotraukų...

 

Kviečiame į šventę "Graži mūsų šeimynėlė" 

KADA? - Gegužės 14 dieną 17.00 val.
KUR? - Lukšių kultūros centre
KAS VYKS? - Šventė „Graži mūsų šeimynėlė". Mokinių sveikinimai, dainos, šokiai, gimnazijos seniūnų tarybos Metų Nominacijų teikimas.

 

PABŪKIME KARTU ! 

 

Gimnazijos bendruomenė

"Kengūros" konkurso rezultatai

Paskelbti tarptautinio matematikos konkurso "Kengūra" rezultatai. Net 3 mūsų klasės mokiniai pateko į Šakių rajono geriausiųjų dešimtuką. Sveikiname!

3 vieta Aušrinė Laukaitytė

6 vieta Nojus Bataitis

7 vieta Pijus Bataitis

 

 Rezultatai gimnazijoje

 
             
             
Mažylis, 3 klasė
Eil. nr. Vieta Vardas, Pavardė Taškai Klasės balai Grupės balai
1. 287 AUŠRINĖ LAUKAITYTĖ 111.25 96 92
2. 740 NOJUS BATAITIS 98.75 90 83
3. 1095 PIJUS BATAITIS 92.50 85 76
4. 2579 KOTRYNA KURAITĖ 77.50 64 53
5. 4307 MILENA MAČIULAITYTĖ 66.25 40 31
6. 6276 UGNĖ KAZERNAVIČIŪTĖ 53.75 13 9
7. 6559 VILIUS BAGDANAVIČIUS 51.25 9 6

 

 

Sveikiname Pijų  - rajono „Šviesoforo“ konkurse kartu su gimnazijos komandos nariais laimėjusį  III vietą.

 

Linksmų šv. Velykų! Daug saulės, puikios nuotaikos, šypsenų ir gražių margučių!

"Šviesoforo" konkursas

Kelionės lapai jau rankose...
Kelionės lapai jau rankose...

            Balandžio 10 dieną gimnazijoje vyko tradicinis pradinių (I–IV) klasių mokinių konkursas „Šviesoforas“, kuris yra Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ sudėtinė dalis. Šiuo konkursu siekiama skatinti pradinių klasių mokinius mokytis pagrindinių Kelių eismo taisyklių reikalavimų,  ugdyti saugaus elgesio kelyje gebėjimus, plėtoti saugaus eismo sampratą realiame gyvenime. 

                Mūsų klasei konkurse atstovavo Nojus ir Pijus Bataičiai. Abiems sekėsi labai gerai! Abu ir vienodą balų skaičių surinko! Nugalėtoju tapo Pijus, kadangi jam geriau pavyko "Užduotys kelių makete". Konkurso nuostatai sako, kad konkurso nugalėtoju laikomas mokinys, surinkęs daugiausia balų. Jeigu rezultatai vienodi, pirmauja mokinys, surinkęs daugiausia balų už šias rungtis: „Perėjimas per kelią pėsčiųjų perėjoje“,  toliau – „Atšvaitų praktinis naudojimas“, toliau – „Užduotys kelių makete“, toliau – „Viktorina“, toliau – „Kelio ženklai“.

                   Sveikiname Pijų, patekusį į II-ąjį "Šviesoforo" konkurso etapą, kuris vyks balandžio 23 dieną Šakiuose.

Išmanieji robotai

Išmėginkite

Pirmūnų šventė

                 2014 metų balandžio 4 dieną 16.00 valandą

gimnazijos renginių salėje vyks pradinių klasių mokinių

PIRMŪNŲ ŠVENTĖ

Kviečiame pirmūnus, jų tėvelius ir mokytojus

ŠIĄ DIENĄ PABŪKIME LAIMINGI VISI KARTU!

Gimnazijos bendruomenė

Meninio skaitymo konkursas

Knygos savaitės užbaigimas

Meninio skaitymo konkurso dalyvės: Ugnė, Beata, Kotryna, Milena, Viltė, Aušrinė
Meninio skaitymo konkurso dalyvės: Ugnė, Beata, Kotryna, Milena, Viltė, Aušrinė

Kovo 28 dieną gimnazijoje vyko 3 klasės mokinių Meninio skaitymo konkursas. Dalyvavo Ugnė, Kotryna, Aušrinė, Milena, Viltė ir Beata. Visos mergaitės pasirodė puikiai, žiūrovai jas palaikė gausiais plojimais.  Žiuri paskelbė konkurso laimėtojas: 

I vieta Ugnė Kazernavičiūtė

II vieta Beata Sadauskaitė

III vieta Kotryna Kuraitė

 Ugnė ir Beata atstovaus gimnazijai rajoniniame 3-ių klasių mokinių Meninio skaitymo konkurse "Pabūkime geri". Linkime sėkmės!

Šventės metu visų pradinių klasių mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais už nuoširdų vadovėlių "gydymą". Pirmokai apdovanoti už gražiausius piešinius "Mano svajonių knyga". Antrokai nuoširdžiai skaičiavo, kiek pėdučių iki bibliotekos, sakėsi dažnai ją lankantys. Diplomais apdovanoti ir 3-4 klasių viktorinos "Skaitai knygas - kaupi žinias" dalyviai. Daugiau nuotraukų...

 

Viktorina "Skaitai knygas - kaupi žinias"

"Moksliukų" komanda
"Moksliukų" komanda

 Kovo 26 dieną gimnazijos 3 ir 4 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje "Skaitai knygas - kaupi žinias". Pirmiausiai komandos išsirinko kapitonus ir komandų pavadinimus. Ketvirtokai pasivadino "Knygų žinovais", o trečiokai - "Moksliukais". Pirmoji užduotis - išbandymas kapitonams. Reikėjo kuo greičiau surasti salėje paslėptą užduotį. Paslėptose užduotyse reikėjo: a) iššifruoti patarlę ir ją užrašyti; b) įrašyti praleistą patarlės žodį. Pirmąją užduotį geriau pavyko įveikti "Knygų žinovams". Antrojoje užduotyje kiekviena komanda gavo po piešinį, kur buvo pavaizduotas pagrindinis knygos veikėjas (Pepė Ilgakojinė ir Haris Poteris). Komandoms reikėjo apibūdinti priešininkų komandai, koks pagrindinis veikėjas slepiasi jų paslėptame portrete, kad priešininkų komanda galėtų atspėti ir pasakyti jo vardą ir pavardę. Abi komandos užduotį įveikė puikiai.  Trečioji užduotis - "Žiniukų mūšis". Komandos kapitonas skaičiuotės pagalba pasirinko antrąjį žaidėją, su kuriuo kartu dalyvavo "Žiniukų mūšyje".Užduotyje reikėjo parašyti kuo daugiau gerųjų ir blogųjų knygų veikėjų, pasakų pavadinimų, lietuviškų knygų autorių pavardžių, princo darbų, kuriuos jis turi padaryti dėl princesių, gyvūnų, kurie yra pasakų veikėjai, kūrinių, kuriuos parašė Astrida Lindgren. Šią užduotį geriau pasisekė atlikti "Moksliukų" komandai. Kita užduotis  -     ,, Mes – mokame vaidinti ‘‘.   Balione buvo paslėpti pasakų pavadinimai, kurių ištraukas reikėjo suvaidinti kiekvienai komandai. Priešininkų komanda turėjo atspėti, kokia tai pasaka. Abi komandos ir vaidino, ir spėliojo puikiai. "Moksliukai" vaidino ištrauką iš "Raudonkepuraitės", o "Knygų žinovai" - iš "Snieguolė ir septyni nykštukai". Paskutinioji užduotis - kryžiažodis, kurio atsakymas: "knyga - žinių šaltinis". Šią užduotį ir vėl geriau atliko "Knygų žinovai".  Abi komandos  įrodė, kad skaito knygas ir įgytas žinias geba prireikus pritaikyti. Dalyviai buvo aktyvūs, kūrybiški, draugiški, sąžiningi. Suskaičiavus visus taškus paaiškėjo, kad nugalėjo "Moksliukų" komanda.  Sveikiname!

Labai šaunūs buvo abiejų komandų sirgaliai. Jie aktyviai palaikė savo komandas padrąsinimo šūkiais, plojimais ir spalvingais plakatais.  Daugiau viktorinos akimirkų...

 

                   iū "kengūriukams"

 Pijui, Kotrynai,Ugnei, Milenai, Aušrinei, Nojui ir Viliui

už dalyvavimą tarptautiniame matematikos konkurse "Kengūra".

Džiaugiuosi jumis. Šaunuoliai!

 

Vyksta Knygos savaitė

 

Knygos savaitė „Baltos lankos, juodos avys, kas išmano, tas jas gano“

 

2014-03-24 PIRMADIENIS

Piešinys „Mano svajonių knyga“.   1 klasės mokiniai.

 

2014-03-25 ANTRADIENIS

Vadovėlių „gydymo“ diena. 1-4 klasių mokiniai.

 

2014-03-26 TREČIADIENIS

 

 Viktorina „Skaitai knygas – kaupi žinias“ .    3-4 klasių mokiniai.

 

( Komandą sudaro 10 mokinių.    Sirgaliai pasiruošia palaikyti savo klasės komandą, pasigamina plakatų).

 

2014-03-27 KETVIRTADIENIS

 

 „Kiek pėdučių iki bibliotekos?“   2 klasės mokiniai.

 

 ( Ant piešimo lapo nusipiešti savo pėdutę, ją iškirpti ir dedant pėdutes vieną šalia kitos nukeliauti iki bibliotekos. Skaičių ryškiai užrašyti ant savo pėdutės. Penktadienį (03-28), Knygos savaitės užbaigimo metu, ant siūlo (ar pan.) sukabintas pėdutes atsinešti į salę).

 

2014-03-28 PENKTADIENIS

 

Knygos savaitės užbaigimo šventė. Susitikimas su rašytoja Danute Batisiene. Raiškaus skaitymo konkursas.  3 klasės mokiniai.

 

Savaitės koordinatorės: mokytoja Rita Šalkevičienė, gimnazijos bibliotekininkė Sonata Kurienė

Kazimierinės

Kovo 4 dieną Etnokultūros būrelis pakvietė gimnazijos pradinukus į popietę "Kazimierinės". Kovo 4-oji – švento Kazimiero, mūsų globėjo vardo diena pagal nuo seno susiklosčiusias tradicijas Lietuvoje minima kur kas iškilmingiau už kitus vardadienius.

 

           Senas tradicijas turinčiam Kazimiero vardui gresia išnykimas. Paskutiniais metais Kaziuko vardas suteikiamas taip retai, kad netrukus šį vardą primins tik triukšminga pavasarinė mugė. Bet vardo kilmingumą lemia ne jo populiarumas. Praėjusio amžiaus pradžioje Smetonos valdomoje Lietuvoje iš 11 ministrų net 6 buvo Kaziai.

             Kazimiero vardadienis sutampa su pavasario pradžia, kai atgimsta gamta, į gimtinę sugrįžta paukščiai. Todėl minint Kazimierines skambėjo liaudies dainos apie paukščius, žiūrovai minė mįsles apie pavasarį, klausėsi paukščių balsų ir mėgino atspėti, kokio paukčio giesmelę girdi, mėgdžiojo paukščių balsus ir patys spėliojo, koks paukštis buvo pamėgdžiotas.                 

                 Vos tik pasirodo pirmieji pavasario ženklai žmonės laukia Kaziuko mugės. Kas norėdamas kokį dirbinį įsigyti, kas skanių raguolių paragauti, o kas tiesiog smagiai pasišokti. Vieni atvyksta patys pasižiūrėti, kiti savęs ir savo gabumų parodyti. 

                  O  kas tas Kazimieras, kurio vardadienį minėjome?

                  O kaip atsirado paprotys organizuoti Kaziuko mugę?

                  Šv. Kazimieras - Lietuvos žemės sūnus, karaliaus Jogailos vaikaitis buvęs geras, doras, sąžiningas karalaitis, kurio visiškai nedomino karališkas gyvenimas. Kazimieras mieliau draugavo ir bendravo su vargšais, juos nuolat globojo. Po karaliaus mirties prie jo kapo prasidėję stebuklai: čia pasimeldusieji pasveikdavo, nelaimėliams prasidėdavo geresnis gyvenimas, pildėsi žmonių troškimai. Romos popiežius paskelbė Kazimierą šventuoju. Tai buvo pirmasis Lietuvos šventasis.

                   Kovo 4-oji – Kazimiero mirties diena – minima kaip didelė šventė, nes tai yra jo ėmimo į dangų diena. Kazimieras buvęs amatininkų globėjas, todėl jau 400 metų tą dieną pagerbti savo globėjo į Vilnių renkasi minios žmonių. Pabjurusiais keliais žmonės skubėdavo į turgų apsirūpinti žemės ūkio padargais ir kitais reikmenimis. Čia vykdavo įvairūs amatininkų mainai, prekybininkų susiėjimai. Į tradicinį turgų susirinkdavo apie 1500 vežimų iš Vilniaus krašto: prekiautojų, amatininkų, lošėjų, muzikantų ir kitų pinigų prasimanytojų. Buvo prekiaujama 3-5 dienas.

                 Popietės metu mokiniai susipažino ir su tradiciniais lietuvių amatais ir verslais, žiūrėjo trumpą filmuką apie šių laikų Kaziuko mugę. 

                 O kokios Kazimierinės be riestainių? Ir šventės rengėjai, ir žiūrovai, teisingai atlikę užduotis, buvo apdovanoti riestainių karoliais.

                   Kadangi šiemet Kazimierinės sutapo su Užgavėnėmis, tai visi pradinukai nepraleido progos žiemai pasakyti: "Žiema, žiema, nesugrįžk!!!" Daugiau foto

                     Skyrelyje "Mokytojams" yra skaidrės "Kaziuko mugė".

Seminaras pradinių klasių mokytojams

           2014-02-25 mūsų gimnazijoje vyko seminaras Šakių rajono pradinių klasių mokytojams "Pradinio ugdymo tobulinimas naudojant Mąstymo kultūrą ugdymo mokyklų patirtį".

Seminarą vedė mokytoja Rita Šalkevičienė.

           Seminaro metu supažindino pedagogus su visą mokyklos bendruomenę apimančia  Mąstymo kultūros ugdymo mokyklos filosofija, pabrėžiančia  ne  žinių įgijimą (ne tai ką ir kiek mokiniai išmoksta), o mokymo(si) procesą, t. y. tai, kaip mokiniai mokomi ir mokosi, kaip yra konstruojamas jų suvokimas (metakognityvumas). Tokio ugdymo rezultatas – kūrybingas,  savarankiškas, aukštesniais mąstymo įgūdžiais ir  gebėjimais  spręsti problemas pasižymintis mokinys ir mokytojas, iš žinių perteikėjo tapęs mokymosi skatintoju.

              Mokytoja Rita išsamiai pristatė  Mąstymo  kultūros  ugdymo mokyklose naudojamą ugdymo įrankį – 8 tipų mąstymo žemėlapius.  Buvo apžvelgta jų įvairovė,  išnagrinėta paskirtis,  teikiama nauda,  pritaikymo savo mokyklose ir  klasėse  galimybės, pateikta praktinių panaudojimo pavyzdžių. Mokymų  dalyviai  bandė  praktiškai   taikyti  apskritimo,  burbulo,  dvigubo burbulo, medžio, rėmelių,  nuoseklius (arba sekos),  priežasties ir pasekmės, tilto (arba analogijų)  žemėlapius įvairių mokomųjų dalykų mokymui(si).

            Pedagogai patobulino ugdymo turinio planavimo ir tobulinimo, mokymo(si) proceso valdymo, mokinio pažinimo ir pažangos pripažinimo, paramos mokiniams kompetencijas, praktiškai taikė mąstymo ugdymo metodus. Mąstymo žemėlapiai - ne tikslas, o priemonė,  kurią naudojant ugdymo programą įgyvendinti lengviau. Mąstymo žemėlapiai suteikia nuoseklų ir logišką būdąmokytojams pristatyti informaciją, o mokiniams – ją išmokti ir prisiminti. Daugiau nuotraukų...

 

Moksliukų savaitė

Geriausi mūsų darbeliai
Geriausi mūsų darbeliai

Prieš atostogas pradinukams teko gerokai paplušėti. Vyko tradicinė Moksliukų savaitė.  Pradinukai dalyvavo dailyraščio konkurse, rašė diktantą, sprendė matematikos olimpiadines užduotis, išradingumą demonstravo iš antrinių žaliavų kurdami pirmąją vardo raidę. Padėkos raštais apdovanoti net 10 III klasės moksliukų. Dailiausiai rašė Pijus, Kotryna ir Aušrinė. Diktantą be klaidų parašė Ugnė, Kotryna, Aušrinė, Viltė, Benas ir Beata. Matematikos užduotis be klaidų išsprendė Nojus, Pijus, Benas, Ugnius, Ugnė, Kotryna, Beata. Išradingiausi ir kūrybiškiausi kurdami savo vardo raidę buvo Ugnė, Kotryna, Aušrinė, Milena, Benas, Beata, Pijus. Sveikiname laimėtojus!

Daugiau moksliukų apdovanojimų akimirkų...

Dėmesio! Seminaras

Vasario 25 dieną 11 val. Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje vyks seminaras pradinių klasių mokytojams "Pradinio ugdymo tobulinimas naudojant Mąstymo kultūros ugdymo mokyklų patirtį". Lektorė Rita Šalkevičienė. Seminaro metu bus pristatyti 8 praktiškai pritaikomi mąstymą ugdantys įrankiai. Jie pritaikomi visų dalykų pamokose.

Nauji mokomieji žaidimai

Spausk paveikslėlį

Kalėdos, Kalėdos jau eina pas mus!

Mes laukėme, laukėme  ir pagaliau sulaukėme!:-)

Nekantriai laukėme gražiausių žiemos švenčių. Gruodžio 19 dieną Šakių kultūros centre žiūrėjome kalėdinį miuziklą "Kai sugenda telefonas..." Nuotaikingame miuzikle dalyvavo šokių grupė "Viva", vaikų teatro " Kaukas" ir cirko studijos "Šypsena" artistai ir pats tikriausias Kalėdų Senelis. Puikių emocijų ir gerų įspūdžių parsivežėme su kaupu.

Gruodžio 20 dieną gimnazijoje vyko rytmetys "Kalėdos, Kalėdos jau eina pas mus!". Klasėje žiūrėjome animacinį filmą "Senelis Šaltis ir vasara." Kadangi neįprastai šilta žiema, susirūpinome, o kaip pas mus į gimnaziją atvyks Kalėdų Senelis? Ar nepradės tirpti? Viskas paaiškėjo sugužėjus į gimnazijos renginių salę. Kadangi Kalėdų Senelio rogės be sniego nevažiuoja, tai jis paskambino Kalėdų bobutei, kuri atskubėjo pas vaikus. Kalėdų bobutė su vaikais mankštinosi,  žaidė nuotaikingus žaidimus, klausėsi jų atliekamų dainelių ir eilėraščių.

Sugrįžę į klasę po eglute radome didžiulę dėžę. Kalėdų Senelis atsiuntė vaikams po pasakų knygą.  Klasėje žaidėme smagius žaidimus, ragavome torto ir pačių nuostabiausių imbierinių sausainių, kuriuos kepė Aušrinė kartu su mamyte. Jau tikrai pakvipo Kalėdomis...  Pažiūrėkite patys...

Linksmų šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

Rašytojui P. Mašiotui - 150

Gruodžio 6 dieną Lukšių gimnazijos pradinukai buvo pakviesti į Lukšių kultūros centro organizuotą renginį "Rašytojui P. Mašiotui - 150 metų". Bibliotekininkė I. Bagdanavičienė supažindino su rašytojo biografijos faktais, pristatė jo knygeles. Vėliau pradinukai klausėsi nuotaikingai sekamų P. Mašioto pasakėlių. Klausėsi ne veltui: buvo pakviesti dalyvauti viktorinoje apie P. Mašiotą. Viktorinoje puikiausias žinias parodė Aušrinė. Sveikiname! Kiti mokiniai piešė iliustracijas P. Mašioto pasakoms. Naujų žinių ir gerų emocijų renginyje buvo su kaupu! Daugiau renginio akimirkų...

Etnokultūros būrelio nariai aptarė Advento papročius ir tradicijas

Adventas - laukimo metas. Jis kupinas paslaptingų švenčių, kurias senovėje lietuviai minėdavo ateitį spėjančiais burtais, apeigomis, draudimais. Gruodžio 13-oji šv. Liucijos diena. Nuo tada vakarai nebeilgėja, saulė leidžiasi tokiu pat metu. Tačiau dienos trumpėja, nes saulė pakyla vis vėliau. Kitų metų orai spėjami nuo gruodžio 13 - osios iki Kalėdų. Kokia gruodžio 13-oji, toks sausis, kokia 14-oji - vasaris, 15-oji -kovas ir taip toliau. Dvylika mėnesių atspindi 12 iki Kalėdų likusių dienų.

Buvo aptarti šv. Andriejaus, šv. Barboros, šv. Mikalojaus dienų papročiai.

Nuo šv. Andriejaus, kuris švenčiamas lapkričio 30 dieną, meška eina miegoti, gamtos valdovu tampa briedis.  Buvo sakoma, kad per adventą nevalia linksmintis - šv. Andriejus stygas nutrauko.

Gruodžio 4 -ąją, šv. Barboros dieną, sutemus merginos eidavo į tvartą gaudyti avies. Jei pagaudavo aviną, reiškė, kad mergina tais metais ištekės. Ne veltui šv, Barboros diena dar buvo vadinama Avelių diena.

Praėjus dviem dienoms po Avelių dienos būdavo pagerbiami arkliai. Gruodžio 6-ąją lietuviai mini šv. Mikalojų. Jis buvo žirgų ir arklių globėjas.

Laukiame šv. Kalėdų

Tėvų susirinkimas

Gruodžio 5 dieną 17 val. vyks bendras gimnazijos tėvų susirinkimas "Vaikų charakterių tipai. Kaip geriau suprasti savo vaiką?" Lektorė - Audra Tamošaitienė, Marijampolės jaunimo linijos vadovė, psichologė. Po bendro susirinkimo vyks 3 klasės mokinių tėvų susirinkimas "Teigiamo savęs vertinimo reikšmė jaunesniame mokykliniame amžiuje."

Profesijų mugė

Lapkričio 28 dieną gimnazijoje vyko Profesijų mugė. Įvairiose veiklose dalyvavo ir trečiokai. Jie žiūrėjo filmukus apie profesijas ir susipažino ne tik su plačiai paplitusiomis, bet ir įdomiomis profesijomis. Trečiokams ypač patiko filmukas apie jūrų liūtų dresuotoją. Taip pat įdomūs buvo filmukai apie lėlininkus (lėlių teatro aktorius), dirigentą, Nemuno keltininką, kosmetologus, traktorininkus. Trečiokai rašė rašinėlius "Kuo norėčiau būti" ir juos pristatė klasės draugams. Taip pat piešė svajonių profesiją. Smagu buvo apsilankyti septintokų kavinėje "Rožių dvelksmas" bei šeštokų kavinėje "Šeštokų stuba", nusipirkti mielų smulkmenų septintokų "Senų gerų daiktų kromelyje". Vėliau trečiokai lankėsi Lukšių miestelio bibliotekoje, kur susipažino su bibliotekininko profesija. Bibliotekininkė I. Bagdanavičienė įdomiai papasakojo apie bibliotekininko darbą.

Ekskursija į Kauną

Lapkričio 17 - osios rytą pasiėmę gerą nuotaiką trečiokai išvyko į Kauną. Jie aplankė Kauno Valstybinio muzikinio teatro spektaklį "Ausinė kepurė".

Komiška opera „Ausinė kepurė“ – tai geranoriška, šviesi pasaka. Čia šmaikščiai ir nuotaikingai pateikiamos žmonių elgesio sąveikos ir susidūrimai kasdieniame gyvenime. Pagrindinis herojus – nuoširdus, patiklus, netgi naivus Šuo, o jam priešpastatomi tipiški šiuolaikiniai vartotojai - kaprizingi savanaudžiai, egoistai. Dabar, kai pastarosios savybės palaipsniui tampa vis plačiau iškeliamomis vertybėmis, operoje pasakojama istorija padėjo suprasti tikro nuoširdumo, gerumo ir sąžiningumo svarbą ir prasmę. 

Spektaklyje pilna įvairiausio „plauko“ personažų. Tai po žvėrių kaukėmis pasislėpę gyvenimiškų situacijų veikėjai: Kisutė – turtingo tėvelio išpaikinta duktė, Ruda Katė – glamūrinė mergelė, ieškanti tinkamo jaunikio, Katinas, tupintis po žmonos padu ir savo pyktį liejantis ant pavaldžių kačiukų. Čia ir pasipūtėlis „reikšmingas“ asmuo – Avinas, kurio palankumo tikisi visi, nors šis toli gražu nešviečia išskirtiniu protu, šalia jo puikiai dera storžievė Kiaulė ir savimyla Ožys. Tai spalvingas, nuotaikingas,  smagus spektaklis.

Namo grįžome puikiai pailsėję, pasisėmę įspūdžių.  Daugiau foto

Tolerancijos gėlės

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Trečiokai pasitinka Tarptautinę Tolerancijos dieną su TOLERANCIJOS GĖLIŲ žiedais! Pirmiausia išsiaiškinome žodžio Tolerancija reikšmę. Tolerancija (lot. tolerantia kantrybė, ištvermė), pakanta – priešingos nuomonės, pažiūrų, tikėjimo, įsitikinimų gerbimas. Gėlė dovanojama ne tik draugui ar mylimam žmogui, bet ir tam, kurio galbūt nemėgsti, kuris yra kitoks, bet tu jį toleruoji – priimi tokį, koks jis yra. Žodis „tolerancija“ ir yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi.

Su mokiniais aptarėme, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius mokiniai prisimena.

Tada trečiokai gamino savo TOLERANCIJOS GĖLES. Ant kiekvieno gėlės žiedlapio parašė, kaip jie suprato toleranciją. Dauguma nusprendė gėles daryti iš savo nupieštų delniukų, taip išreikšdami savo draugiškumą vienas kitam.

  Daugiau foto

 

Sporto - sveikatingumo savaitė

Prieš rudens atostogas trečiokai visą savaitę dalyvavo sporto-sveikatingumo savaitės veiklose. Kas rytą jie mankštinosi, kalbėjosi apie sveiką gyvenseną ir sveiką mitybą. Smagiausia diena šioje savaitėje buvo Sporto šventė ir po jos klasėje vykusios Sveikuolių vaišės. Dalyvaujant estafetėse, traukiant virvę, žaidžiant kvadratą entuziazmo tikrai netrūko!

Trečiokai išradingai nupiešė klasės plakatą „Žalingiems įpročiams NE!!!" Plakatą pakabino gimnazijos II aukšto koridoriuje.

3 klasės mokiniai dalyvavo pamokėlėje „Pirmoji pagalba susižeidus“. (Vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė V.Martišienė)

Daugiau šventės akimirkų...

 

 

 

Projektas "Atgiję daiktai"

Saldainių dėžutės - puikūs rėmeliai paveikslams.
Saldainių dėžutės - puikūs rėmeliai paveikslams.

Trečiokai per pasaulio pažinimą nagrinėjo temą "Gelbėkit! Skęstame šiukšlėse". Jie aptarė, kodėl reikia rūšiuoti atliekas, kaip atliekos gali būti perdirbamos. Taip pat aptarė šiukšlių daugėjimo problemą, diskutavo, kaip galima sumažinti šiukšlių kiekį, suprato, kodėl reikia saugoti aplinką, stengtis, kad aplinka būtų švaresnė. Tuomet patys nusprendė sugalvoti, kaip galima panaudoti atliekas, pagaminant iš jų žaisliuką, paveikslą ar pieštukinę. Trečiokai padirbėjo iš peties! Jiems gimė puikiausių idėjų, kaip panaudoti atliekas. Parengė puikų projektą "Atgiję daiktai". Pasigrožėkite patys. Nuotraukas rasite čia

Knygų medžiai

Trečiokų klasė pasipuošė ne tik piešiniais, bet ir knygų medžiais.
Trečiokų klasė pasipuošė ne tik piešiniais, bet ir knygų medžiais.


Trečiokai sėkmingai dalyvauja projekte „Augu skaitydamas” . Tai projektas, siekiantis padėti  formuoti vaikų įprotį ir skatinantis pomėgį skaityti, ugdyti skaitymo įgūdžius bei paversti skaitymą mėgstamu užsiėmimu. 

Didžiausią knygų medį "užaugino" Aušrinė, daug knygų perskaitė ir vešlius knygų medžius "užaugino" Nojus, Pijus, Kotryna, Ugnė. Gaila, kad šiame projekte dalyvauja ne visi trečiokai. Tikiuosi, kad ir likusieji sėkmingai prisijungs prie draugų.

Visiems trečiokams ir toliau linkiu draugauti su knyga ir patirti skaitymo džiaugsmą.

Dėmesio!

Skyrelyje "Mokinukai"- Informacija yra pamokų tvarkaraštis

Mes trečiokai!

Rugsėjo 1-oji

 

             Ar jaučiate, vaikai, rudenėlio dvelksmą? Rytai tapo šaltesni, rasa sodresnė, saulės spindulys trumpesnis...Tai - ženklas, jog artinasi naujieji mokslo metai. Jau senokai Jūsų kuprinėse krebžda nenuoramos pieštukai, knygelės pasiilgo Jūsų smalsių akių. Ir klasės sienos nebylios be vaikiško juoko, ir man tuščia, nejauku be Jūsų... Laikas mokyklon!

             Mokslo metų pradžios šventė - rugsėjo 2 dieną. Išsamesnę informaciją rasite čia.

Užrašai ant sąsiuvinių

Lukšių Vinco Grybo gimnazijos

3 klasės mokinio

Vardenio Pavardenio

lietuvių kalbos darbai

 

Lukšių Vinco Grybo gimnazijos

3 klasės mokinio

Vardenio Pavardenio

matematikos darbai