Pirmoko kraitelis

Kad vaikas mokykloje jaustųsi saugiai, patogiai ir pasitikėtų savimi, jam reikalinga...
Pirmoko kraitelis.docx
Microsoft Word Document 23.5 KB

Saulėtų, šiltų, smagių, linksmų ir turiningų vasaros atostogų!

Lik sveika, pradžios mokykla!

Gegužės 29 dieną gimnazijos ketvirtokai pakvietė pradinių klasių mokinius ir savo tėvelius į atsisveikinimo su pradine mokykla koncertą "Lik sveika, pradžios mokykla!". Jie dainavo, grojo dūdelėmis, mergaitės šoko savo sukurtą šokį, Beata ir Kotryna skambino pianinu. Po nuotaikingo koncerto gimnazijos direktorė N. Šapolienė ketvirtokams įteikė pradinės mokyklos baigimo pažymėjimus. Vėliau tėvelius ketvirtokai pakvietė į klasę, kur ketvirtokų mokytoja Rita Šalkevičienė vedė ketvirtokams  paskutiniąją pamoką pradinėje mokykloje. Daugiau nuotraukų...

Lengvaatlečių pergalės

Gegužės 26 dieną vyko Šakių rajono pradinių klasių mokinių lengvosios atletikos varžybos. Jose dalyvavo net 7 mūsų klasės mokiniai: Beata, Dagnė, Kotryna, Armandas, Benas, Ugnius ir Vilius.  Jie startavo skirtingose rungtyse: kamuoliuko metimo, 30 m bėgimo, 333 m bėgimo ir šuolio į tolį. Visi sportininkai stengėsi pasirodyti kuo geriau. Mus maloniai nustebino ir nudžiugino medalių laimėtojai. 

Benas -  kamuoliuko metimas- I vieta.

               333 m bėgimas - III vieta.

Armandas - 333 m bėgimas - I vieta.

Ugnius -    30 m bėgimas - II vieta.

Sveikiname laimėtojus ir džiaugiamės jų iškovotomis pergalėmis.

Kvietimas į koncertą

Gegužės 29 dieną 10 val. ketvirtokai kviečia į koncertą "Lik sveika, pradžios mokykla!"

Koncertas vyks gimnazijos renginių salėje.

Ekskursija į Vilnių

Nors gegužės 21 - osios rytas išaušo niūrus ir lietingas, ketvirtokams nuotaikos tai nė kiek nesugadino. Jų laukė ekskursija į Vilnių. Pirmiausia nuvažiavo į patį Vilniaus centrą, kur aplankė Valdovų rūmus. Čia daug sužinojo apie Lietuvos praeitį, savo akimis pamatė net 700 metų senumo sienos liekanas, daug kitų įdomių istorinių eksponatų, turėjo progą aiškiau įsivaizduoti, kaip gyveno Lietuvos didieji kunigaikščiai. Vėliau nukeliavo į televizijos bokštą. Sužinojo daug įdomios informacijos apie bokšto istoriją ir dabartį, grožėjosi Vilniaus panorama. Akimis suradę Gedimino pilį vėliau ten ir nuvažiavo. Ten stebėjosi riterių šarvų ir senovinių kalavijų stiprumu, pilies sienų storiu. Baisoka buvo lipti stačiais ir siaurais laiptais iki pilies bokšto viršaus. Dar kartą turėjo progą pasigrožėti Vilniumi. Apsilankė ir Arkikatedroje. Ypač sužavėjo ekskursija į požemius, kur kriptose ir dabar ilsisi žmonių palaikai. Įsimintiniausia ketvirtokams buvo Lietuvos ir Lenkijos karalienės Barboros Radvilaitės amžinojo poilsio vieta. Užgniaužę kvapą grožėjosi šventojo Kazimiero koplyčia.  Puikiai praleidę dieną, pavargę, bet laimingi grįžo namo. 

Apdovanojimai

Pradinių klasių mokiniai sėkmingai dalyvavo edukaciniame "Olympis" konkurse, Šakių rajono ketvirtokų matematikos olimpiadoje, piešinių konkurse priešgaisrine tema, kurį organizavo Šakių PGT.  Gimnaziją pasiekė diplomai šių konkursų prizinių vietų laimėtojams  ir padėkos raštai dalyviams, kuriuos mokiniams įteikė gimnazijos direktorė N. Šapolienė. Džiaugiamės ketvirtokų pasiekimais. Daugiau nuotraukų...

Tėvų susirinkimas

Balandžio  16 dieną 17 valandą vyks 4  klasės mokinių tėvų susirinkimas „Mokinių pasiekimai baigiant pradinio ugdymo programą“. Susirinkime kalbėsime ir apie ekskursiją į Vilnių bei mokslo metų užbaigimo šventę.

Edukacinių konkursų "Olympis" rezultatai

Anglų kalbos konkurso rezultatai
# Mokinys Klasė Lygis
Rezultatas
Geriau už1
Laipsnis
1. Nojus Bataitis 4 4 klasės 93.1% 86% II
2. Beata Sadauskaitė 4 4 klasės 92.1% 84% II
3. Pijus Bataitis 4 4 klasės 90.2% 80% II
4. Aušrinė Laukaitytė 4 4 klasės 77.6% - III
5. Kotryna Kuraitė 4 4 klasės 72.7% - III
6. Klaudija Bikmanaitė 4 4 klasės 66.4% -
7. Milena Mačiulaitytė 4 4 klasės 62.2% -
8. Ugnė Kazernavičiūtė 4 4 klasės 59.7% -
9. Vilius Bagdanavičius 4 4 klasės 2.9% -
Lietuvių kalbos konkurso rezultatai
# Mokinys Klasė Lygis
Rezultatas
Geriau už1
Laipsnis
1. Pijus Bataitis 4 4 klasės 91.3% 87% II
2. Nojus Bataitis 4 4 klasės 85% 75% II
3. Aušrinė Laukaitytė 4 4 klasės 74.3% 53% III
4. Klaudija Bikmanaitė 4 4 klasės 73.7% 52% III
5. Kotryna Kuraitė 4 4 klasės 73.6% 52% III
6. Milena Mačiulaitytė 4 4 klasės 61.1% -
7. Vilius Bagdanavičius 4 4 klasės 56.8% -
8. Ugnė Kazernavičiūtė 4 4 klasės 52.7% -
9. Beata Sadauskaitė 4 4 klasės 40.4% -
Matematikos konkurso rezultatai
# Mokinys Klasė Lygis
Rezultatas
Geriau už1
Laipsnis
1. Aušrinė Laukaitytė 4 4 klasės 87.6% 96% I
2. Nojus Bataitis 4 4 klasės 87.4% 96% I
3. Pijus Bataitis 4 4 klasės 82.7% 89% II
4. Milena Mačiulaitytė 4 4 klasės 54.9% -
5. Ugnė Kazernavičiūtė 4 4 klasės 50% -
6. Viltė Martišiūtė 4 4 klasės 44.8% -
Biologijos konkurso rezultatai
# Mokinys Klasė Lygis
Rezultatas
Geriau už1
Laipsnis
1. Pijus Bataitis 4 4 klasės 86.7% 90% II
2. Nojus Bataitis 4 4 klasės 86.7% 89% II
3. Klaudija Bikmanaitė 4 4 klasės 76.5% 67% III
4. Aušrinė Laukaitytė 4 4 klasės 76% 66% III
5. Beata Sadauskaitė 4 4 klasės 74.9% 63% III
6. Ugnė Kazernavičiūtė 4 4 klasės 72.9% 57% III
7. Kotryna Kuraitė 4 4 klasės 71.7% 54% III
8. Vilius Bagdanavičius 4 4 klasės 66.5% -
9. Milena Mačiulaitytė 4 4 klasės 56% -
10. Viltė Martišiūtė 4 4 klasės 50.2% -

Sveikiname!!!

Sveikiname

Aušrinę Laukaitytę,

rajono 4 klasių mokinių matematikos olimpiadoje laimėjusią

III vietą!

Paskatinamaisiais prizais buvo apdovanoti Nojus Bataitis ir Pijus Bataitis.  Džiaugiamės puikiais klasės matematikais.

Sveikiname!

Apdovanojimai
Apdovanojimai

Gimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių Knygos savaitė. Mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose: skaitė knygas, dalyvavo meninio skaitymo konkurse, įrodė, kad moka stropiai prižiūrėti ir saugoti vadovėlius.  Tikri knygų bičiuliai yra ketvirtokai Aušrinė, Ugnė, Klaudija, Viltė, Nojus ir Agnė. Jie skaito daugiausiai knygų, yra aktyvūs bibliotekos lankytojai. Gimnazijos meninio skaitymo konkurse dalyvavo Aušrinė, Ugnė, Kotryna, Beata ir Milena.  I-ąsias vietas užėmė Aušrinė ir Beata, II-ąsias vietas užėmė Kotryna ir Ugnė, o III-ąją vietą - Milena. Už stropiai prižiūrėtus ir tvarkingus vadovėlius Padėkos raštais buvo apdovanoti Lukas M. ir Dagnė. Sveikiname visus laimėtojus!

iū "kengūriukams"

 Pijui, Ugnei, Milenai, Aušrinei, Nojui

už dalyvavimą tarptautiniame matematikos konkurse "Kengūra".

Džiaugiuosi jumis. Šaunuoliai!

Sveikiname!

2015-03-17 Lukšių Vinco Grybo gimnazijos ketvirtokų komanda dalyvavo Vilkaviškio vyskupijos kurijos Katechetikos centro organizuotoje viktorinoje "Vienuolijos ir jų šventieji" ir užėmė II vietą. Sveikiname komandos narius Ugnę, Kotryną, Beatą, Nojų ir Pijų bei tikybos mokytoją Nijolę Mikuckienę.

Sveikiname!

    Saugaus eismo savaitės metu ketvirtokai sprendė kryžiažodžius. Puikiai išsprendė Nojus ir Aušrinė, labai gerai pavyko Pijui, gerai kryžiažodžius išsprendė Vilius ir Kotryna.

    Kūrybiškumą ir išradingumą ketvirtokai parodė piešdami piešinius "Mano svajonių automobilis". Puikiai pavyko Aušrinei, Pijui, Klaudijai, Kotrynai, Beatai, Ugnei, Gabrielei, Lukui M., Viltei ir Viliui. Sveikiname visus laimėtojus!

Šviesoforo konkursas

Lukšių Vinco Grybo gimnazijos "Šviesoforo" konkurso laimėtojų komanda
Lukšių Vinco Grybo gimnazijos "Šviesoforo" konkurso laimėtojų komanda

2015-03-06 gimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių "Šviesoforo" konkursas. Mokiniams teko praktiškai pademonstruoti, kaip moka užsidėti atšvaitus, saugiai pereiti gatvę pėsčiųjų perėjoje, atlikti viktorinos užduotis, sudėlioti kelio ženklų dėlionę, paaiškinti įvairias situacijas kelio ir gatvės maketuose.  Konkurse mūsų klasei atstovavo Pijus ir Nojus. Abu mokiniai pasirodė labai gerai, tačiau Nojus 1 tašku aplenkė Pijų. Sveikiname Nojų, patekusį į II-ąjį "Šviesoforo" konkurso etapą.

Olympis 2015

Jau startavo edukaciniai konkursai 1-12 klasių mokiniams "Olympis 2015". Konkurso „Olympis 2015“ pagrindinis tikslas - sudominti mokinius mokomuoju dalyku ir skatinti mokinių mokymosi motyvaciją. Tai nėra olimpiada, konkurse yra įvairaus sudėtingumo užduočių, todėl jame gali dalyvauti visi mokiniai. Šiais metais konkurse išmėginti jėgas nusprendė ir ketvirtokai. Dalyvaujame lietuvių kalbos, anglų kalbos, pasaulio pažinimo ir matematikos konkursuose.  Dalyvauti konkursuose užsiregistravo net 10 4 klasės mokinių. Visiems linkime sėkmės. Preliminarūs konkursų rezultatai - spauskite čia

Saugus elgesys gatvėje ir kelyje

Aktyviai atsakinėjame į klausimus
Aktyviai atsakinėjame į klausimus

 2015-03-04 gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo susitikime su A. Mockevičiūte- Šakių policijos komisariato prevencijos poskyrio vyresniąja specialiste. Policininkė priminė mokiniams saugaus elgesio kelyje ir gatvėje taisykles, taip pat rodė eismo keliuose pasitaikančių situacijų siužetus, su vaikais juos aptarė, daug klausinėjo ir džiaugėsi teisingais atsakymais. Teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti. Vaikams buvo priminta, kodėl negalima žaisti gatvėje, kur ir kaip reikia pereiti per gatvę, nuo kelerių metų galima važinėti dviračiu gatvėse ir keliuose, kur vaikai turi sėdėti automobilyje, kam reikalingas atšvaitas, kaip ir kur jį reikia nešioti. Daugiau nuotraukų...

 

Lietuvos čempionai!

2015-02-07   Lukšių Vinco Grybo gimnazijos pradinių klasių mokinių kvadrato komanda dalyvavo  Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kvadrato (gim. 2004 m. ir jaunesnių) finalinėse varžybose Garliavoje ir iškovojo I vietą! 

    Tapo Lietuvos čempionais !!!
         Sveikiname ketvirtokus Vilių, Beną, Armandą, Ugnių, Nojų, Beatą, Kotryną, Gabrielę, Viltę, Klaudiją ir Ugnę!!!

Moksliukų diena

Mūsų klasės moksliukai
Mūsų klasės moksliukai

2015-01-28 pradinių klasių mokiniams gimnazijoje buvo Moksliukų diena. Ketvirtokams vyko matematikos olimpiada, kitų klasių mokiniai sprendė matematines gudragalvių užduotis.  Visi pradinių klasių mokiniai rašė diktantą, stengėsi dailiausiai parašyti dailyraščio konkurse.  Vėliau dalyvavo Moksliukų dailės valandėlėje "Kuriame iš geometrinių figūrų", kur piešė, kūrė aplikacijas, konstravo panaudodami įvairias geometrines formas.  Visi stengėsi užduotis atlikti kuo geriau.  Susumavus rezultatus, buvo įteikti net 86 diplomai ir padėkos raštai geriausiems moksliukams. Pirmokai pelnė 14 apdovanojimų: puikiai išsprendė gudragalvių užduotis 1 mokinys, diktantą puikiai parašė 2 mokiniai, dailiausiai rašo 3 mokiniai, meniškiausius darbelius sukūrė 8 mokiniai. 2 a  klasės mokiniai gavo 15 apdovanojimų: puikiai išsprendė gudragalvių užduotis 2 mokiniai, diktantą puikiai parašė 1 mokinys, dailiausiai rašo 4 mokiniai, meniškiausius darbelius sukūrė 8 mokiniai. 2 b klasės mokiniai gavo 16 apdovanojimų: puikiai išsprendė gudragalvių užduotis 3 mokiniai, diktantą puikiai parašė 4 mokiniai, dailiausiai rašo 4 mokiniai, meniškiausius darbelius sukūrė 5 mokiniai.  3 klasės mokiniai gavo net 22 apdovanojimus: puikiai išsprendė gudragalvių užduotis 2 mokiniai, diktantą puikiai parašė 3 mokiniai, dailiausiai rašo 6 mokiniai, meniškiausius ir kūrybiškiausius darbelius sukūrė 11 mokinių.   4 klasės mokiniai gavo 19 apdovanojimų: puikiai išsprendė matematikos olimpiados užduotis 3 mokiniai, diktantą puikiai parašė 2 mokiniai, dailiausiai rašo 4 mokiniai, meniškiausius darbelius sukūrė 10 mokinių. Sveikiname visus laimėtojus!

O ketvirtokai džiaugiasi savo klasės moksliukais ir sveikina Nojų, matematikos olimpiadoje laimėjusį I vietą, Pijų, matematikos olimpiadoje laimėjusį II vietą ir Aušrinę, matematikos olimpiadoje laimėjusią III vietą. Diktantą geriausiai parašė Pijus ir Klaudija, dailiausiai rašo Aušrinė, Kotryna, Milena ir Vilius. Kruopščiausiai vitražus iš spalvoto popieriaus geometrinių formų sukūrė Kotryna, Ugnė, Pijus, Nojus, Vilius, Dagnė, Klaudija, Milena, Viltė ir Beata. Daugiau nuotraukų...

Konstruktoriai

Per dailės ir technologijų pamokas ketvirtokai iš detalių konstravo savo sugalvotus žaislus.   Mokiniai mokėsi varžteliais ir veržlėmis sujungti atskiras konstruktorių detales. Kūrybinių idėjų ir puikių sumanymų tikrai nepritrūko!  Ketvirtokams konstruoti taip patiko, kad konstruktoriai iš spintos ištraukiami ir ilgosios pertraukos metu! Žaislai tobulinami, kuriami nauji darbai. Dabar šie pačių pagaminti žaislai yra smagus užsiėmimas pertraukų metu. Daugiau darbų...

Sveikinimai kvadrato žaidėjams!

Lukšių Vinco Grybo gimnazijos komanda Lietuvos mokinių olimpinio festivalio tarpzoninėse pradinių klasių mokinių kvadrato varžybose iškovojo  I vietą sėkmingai įveikusi Marijampolės Petro Armino pagrindinės mokyklos, Druskininkų "Atgimimo" mokyklos ir Kauno Panemunės pradinės mokyklos komandas  ir jau  pateko tarp 4 stipriausių komandų Lietuvoje!!! Sveikiname komandos narius ir jų trenerę mokytoją Liną Matusienę! Daugiau nuotraukų...

Kalėdos, Kalėdos jau eina pas mus!

Gruodžio 19 d.  ketvirtokai šventiškai nusiteikę rinkosi į klasę. Laukdami šventės, žaidė žaidimus, sveikino vienas kitą artėjančių švenčių proga. Paskui visi drauge vyko į kalėdinį spektaklį "Pelenės istorija" Šakių kultūros centre. Visi buvo sužavėti puikaus reginio. Po spektaklio klasėje buvo "žiburėlis".

Visiems linkime gražių, jaukių ir linksmų artėjančių šv. Kalėdų, laimingų Naujųjų metų ir puikių atostogų!!!

Daugiau nuotraukų...

Kvadrato varžybos

2014-12-12 Lukšių Vinco Grybo gimnazijos pradinių klasių kvadrato komanda dalyvavo Lietuvos mokinių olimpinio festivalio zoninėse kaimo mokyklų varžybose Marijampolėje ir iškovojo III vietą.

Padėka

Dėkojame Ugnės mamytei už papuoštas mūsų klasės duris ir Ugnės tėveliui už padovanotą eglutę.

Sveikiname!!!

2014-11-28 Lukšių Vinco Grybo gimnazijos pradinių klasių kvadrato komanda zoninėse miestų  mokyklų moksleivių (gim. 2004m. ir jaunesn.) kvadrato varžybose  Raseiniuose įveikė visus tris varžovus (Kelmės r., Jurbarko r., Raseinių r.)  ir laimėjo I vietą!!!

Akcija "Knygų Kalėdos"

Dovanok lietuvių autorių knygas Lukšių Vinco Grybo gimnazijos bibliotekai. Kviečiame mokytojus, mokinius, tėvelius dalyvauti Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės paskelbtoje akcijoje „Knygų Kalėdos“.


Kaip tai padaryti?


1. Galite atnešti naują knygą iš savo namų bibliotekos.

2. Galite nupirkti knygą ir padovanoti.


Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!


Akcija vyksta iki gruodžio 8 d.

Kvietimas

Gerbiami tėveliai,

Gruodžio 2 dieną 12 valandą maloniai kviečiu Jus į 4 klasės

mokinių tėvų susirinkimą

„Kokias taikome bausmes?“

Labai Jūsų lauksiu.

4 klasės mokytoja Rita

Gimnazijos gimtadienio šventė

Fotosesija gimtadienio proga!
Fotosesija gimtadienio proga!

Lapkričio 21 dieną į gimnaziją mokiniai ir mokytojai į gimnaziją susirinko šventiškai nusiteikę: juk diena neeilinė, mūsų mokyklai jau 175 metai! Pradinukai pirmiausiai susirinko į gimnazijos renginių salę, kur netradicinę gimnazijos istorijos pamoką vedė mokytoja I. Liubinienė. Pradinukams teko atsakyti į klausimus iš gimnazijos istorijos. O koks gimtadienis be žaidimų? Sporto salėje mokiniai žaidė įvairius nuotaikingus žaidimus. Vėliau vyko koncertas "Gimtadienio dovana gimnazijai". Ketvirtokai buvo paruošę net dvi dovanas: Beata pianinu paskambino "Etiudą", o visi mokiniai grojo dūdelėmis ir dainavo lietuvių liaudies dainą "Tykus vakars".  Kūrybinės valandėlės metu ketvirtokai piešė piešinius "Mano svajonių mokykla", kuriuos vėliau eksponavo parodoje. Taip pat rašė padėkas gimnazijos darbuotojams ir mokytojams. Padėkos angelus pakabino šalia daugybės kitų padėkos angelų.  Šventę užbaigė klasės žiburėlyje, kur ragavo paties tikriausio ir skaniausio gimtadienio torto. Puiki šventinė nuotaika lydėjo visą dieną! Daugiau nuotraukų...

Gimnazijos gimtadienis

LAPKRIČIO 21 DIENĄ LUKŠIŲ VINCO GRYBO GIMNAZIJAI 175 METAI!

Gimtadienio programa:

Mokyklos istorija renginių salėje.

Žaidimai, liaudies žaidimai,liaudies šokiai.

Mokinių koncertas „Gimtadienio dovana gimnazijai“.

Kūrybinė pamoka klasėse.

Klasės žiburėlis.

Sveikiname!!!

Sveikiname 4 klasės kvadrato komandą: Ugnę, Viltę, Klaudiją, Gabrielę, Beatą, Mileną, Pijų, Vilių, Beną ir Armandą Šakių rajono pradinių klasių mokinių kvadrato varžybose laimėjusius I vietą! Valio!!!Komandos trenerė mokytoja Lina Matusienė.

Tolerancijos knyga

Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tad minėdami Tarptautinę tolerancijos dieną sukūrėme 4 klasės Tolerancijos knygą. Knyga yra nepaprastas daiktas, kurioje galima rasti visko: išminties, įvairiausių istorijų, pasakų ir tikrų dalykų. Knygos mus moko, pataria, priverčia susimąstyti.

Ketvirtokai į savo knygą sudėjo jų pastebėtus tolerancijos ir netolerancijos pavyzdžius, knygą iliustravo piešiniais, kuriuose tos situacijos atsispindi. Knygoje parašė linkėjimus, gerus žodžius klasės draugams.

Ketvirtokai žiūrėjo ir analizavo animacinį filmą "Bjaurusis ančiukas", svarstė, kodėl tolerancija svarbi žmonių santykiuose, kalbėjosi apie pakantumą kitokiems, pagarbą, supratimą, meilę.

Išvyka į filmą "Gustavo nuotykiai"

Lapkričio 6 dieną ketvirtokai iškeliavo į Kauną, kad pamatytų filmą "Gustavo nuotykiai''.  Tai pirmasis nepriklausomos Lietuvos kompiuterinės animacijos kino filmas vaikams ir visai šeimai, kviečiantis leistis į linksmą, ironišką bei įspūdingą gyvenimo kelionę. Jos metu, mažųjų pamėgti herojai - specialusis korespondentas Gustavas ir profesorius Velykis Kalėdauskas ėmėsi kvapą gniaužiančios misijos - surasti dingusį lakūną, į Lietuvą gabenusį seniai prarastą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų relikviją. Kartu su jais bei Robinzonu Kruzu, Baronu Miunhauzenu, kapitonu Nemo, Nykštuku Benu ir kitais, visų mylimais personažais, ketvirtokai pažino pasaulį, patyrė fantastiškus nuotykius Žemėje, Vandenyno gelmėse ir netgi kosmoso platybėse! Šiuos mylimus ir kitus, dar neregėtus personažus juostoje įkūnijo garsios Lietuvos kino, teatro ir muzikos žvaigždės.
Pasaulis yra kupinas paslapčių, o „Gustavo Nuotykiai'' - apie tuos ir tiems, kurie nori jas atskleisti!

Filmas pateisino lūkesčius. namo grįžome kupini puikių įspūdžių!

Sporto diena

Spalio 22 dieną mūsų gimnazijos pradinių klasių mokiniams buvo Sporto diena. Puikiai nusiteikę visi sugužėjo į gimnazijos sporto salę. Pirmiausiai dalyvavome linksmosiose estafetėse. Puikios nuotaikos ir šypsenų tikrai netrūko, o nugalėjo draugystė!

3-4 klasių mokiniai dalyvavo kvadrato varžybose. Žaisti kvadratą geriau sekėsi ketvirtokams.

Smagiausia sporto dienos veikla - ketvirtokų apsilankymas Šakių  rajono jaunimo kūrybos ir sporto centro baseine. Apsilankymas baseine -  dovana ketvirtokams iš Šakių socialinių paslaugų centro projekto "Augu sveikas!" vadovės Skaistės Bakienės. 17 mokinių turėjo galimybę pasidžiaugti baseino teikiamais malonumais. Vandens pramogos visiems labai patiko.

Į gimnaziją ketvirtokai sugrįžo gerokai praalkę. Klasėje jų laukė Sveikuolių vaišės.

Sporto diena - tik viena iš visos sporto - sveikatingumo savaitės veiklų. Rytais pradinukai mankštinosi, dalyvavo judriosiose pertraukose, kalbėjosi apie sveiką gyvenseną ir sveiką mitybą, dalyvavo piešinių konkurse "Kamuolys", dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės V.Martišienės pamokėlėse "Mergaitėms apie mergaites" ir "Berniukams apie berniukus".

Daugiau nuotraukų...

Akcija "Mane reikia mylėti..."

Spalio 20 d. yra minima Tarptautinė be smurto prieš vaikus diena. Artėjant šiai dienai ketvirtokai dalyvavo akcijoje "Mane reikia mylėti..." Akcijos tikslas - kad vaikas jaustųsi saugus, orus ir gerbiamas. Ant rankelės vaikai rašė žodžius, kodėl juos reikia mylėti. Tai simbolizuoja nepakantumo atmosferą smurtui ir prievartai prieš vaikus, skatina spręsti konfliktus nenaudojant smurto, netoleruojant smurtinės kultūros.

Ketvirtokai rašė: "Mane reikia mylėti, nes...

 • aš geras;
 • aš turiu širdį, kaip ir tu;
 • aš esu vaikas;
 • kai mane mylėsit, aš būsiu labai gera;
 • esu išskirtinė;
 • aš ne pašaipos taikinys;
 • aš irgi turiu jausmus;
 • aš padedu, kai ko neturi draugas;
 • aš gera, padedu kitiems, nepykstu, aš draugauju, paguodžiu, jei reikia;
 • aš visus myliu;
 • labai padedu tėvams;
 • aš gyvenu, moku mylėti, galiu galvoti, esu sveikas;
 • ateityje aš tau gal padėsiu;
 • aš nesu blogas, aš linksmas;
 • padedu kitiems;
 • aš gerai mokausi;
 • aš esu lietuvis, visiems padedu ir gerai mokausi;
 • aš myliu kitus;
 • mama turi mane mylėti, nes aš jos vaikas.

Moliūgas ir jo draugai

Dėkoju visiems ketvirtokams ir jų tėveliams,  dalyvavusiems rudens gėrybių parodoje "Moliūgas ir jo draugai". Darbais pasidžiaugsite ir pasigrožėsite užsukę čia...

Tėvų susirinkimas

Š.m. spalio 6 d. 17.30 val. gimnazijos aktų salėje vyks  mokinių tėvų susirinkimas, kuriame dalyvaus švietimo žurnalistė, ryšių su visuomene specialistė, Klaipėdos universiteto tęstinių studijų instituto lektorė Lidija Laurinčiukienė. Pokalbio tema - ,,Kaip praturtinti vaiko asmenybės banką".
Kviečiame nepraleisti progos išgirsti profesionalų, kvalifikuotą, įtikinantį žodį apie tai, kas svarbu kiekvienam, auginančiam ir auklėjančiam šiuolaikinį vaiką.

4 klasės mokinių tėvų susirinkimas vyks 17 val. Maloniai kviečiame dalyvauti.

Susipažink su cirko žanrais

 

Šakių cirko meno asociacija vykdo projektą „Susipažink su cirko žanrais“.  Lukšių Vinco Grybo gimnazijos 1-4 klasių mokiniams cirko užsiėmimai vedami kiekvieno mėnesio pirmą ir antrą savaitę kiekvienai klasei pravedant per savaitę po du pažintinius užsiėmimus kūno kultūros pamokų metu.                                                                             

 

Užsiėmimų metu moksleiviai susipažins su šiais cirko žanrais: akrobatikos, žongliravimo, ekvilibristikos, gimnastikos, klasikos ir kt.

Rugsėjo mėnesį vyksiančiuose užsiėmimuose moksleiviai bus supažindinti su akrobatika, spalio mėnesį – su žongliravimo ir ekvilibristikos pratimais, o lapkričio mėnesį – su   gimnastikos pratimais.

Tikimasi, kad projekto metu vaikai susipažins su įvairiais cirko žanrais ir jų požiūris į sportą taps teigiamesnis, o tai lems geresnę jų savijautos bei sveikatos kokybę. Aktyvesnė ir patraukliomis formomis organizuota fizinė veikla užsiėmimų metu, paskatins jaunimą rinktis aktyvų laisvalaikio leidimo būdą. Moksleiviai, susidomėję cirko žanrais, savo žinias galės toliau tobulinti cirko mokykloje,   taip įsitraukdami į aktyvią sportinę veiklą.

Ketvirtokams labai patinka dalyvauti cirko trenerės Itanos Januševičienės vedamuose užsiėmimuose. Kaip tikri cirko artistai jie mielai pozavo nuotraukoms, kur,  padedami trenerės, pademonstravo tai, ką išmoko užsiėmimų metu. Daugiau nuotraukų...

Tautos diena

Rugsėjo 8 dieną gimnazijoje buvo minima Tautos diena. Ketvirtokai dalyvavo pamokoje, kurioje sužinojo, ką reiškia Lietuvių vienybės ir kovos diena. Tai lietuvių Tautos diena, kai prisimenamos ne tik jos praeities, bet ir dabarties problemos, labiausiai Tautai nusipelnę žmonės. Ta diena turėtų tapti ir visų lietuvių būrimo vienybėn diena. Ketvirtokai dalyvavo pradinių klasių mokinių darbų parodoje „Mano dovanėlė Tau, Lietuva" , taip pat akcijoje gimnazijos stadione „Dainuojame ir šokame visi kartu". Akcijos akimirkos

Stažuotė Suomijoje

 

Rugpjūčio  25 – 29 dienomis dalyvavau Ugdymo plėtotės centro įgyvendinamo projekto „Pradinio ugdymo tobulinimas“, projekto kodas VP1-2.2-ŠMM-02-V-02-003, organizuotoje edukacinėje kelionėje (stažuotėje) „Pradinių klasių mokinių praktinių, problemų sprendimo gebėjimų ir kūrybiškumo ugdymo patirtis Suomijoje“. Stažuotės metu dalyvavau susitikime su Suomijos Nacionalinės Švietimo Tarybos atstovu Mr. Leo Pahkin.  Jis skaitė pranešimą „Suomijos švietimo sistema nacionaliniu lygmeniu. Pradinio ugdymo programos, ugdymo strategijos“.

Vėliau lankiausi Mӓntymӓki pradinėje mokykloje Kauniainen mieste. Tai suomiška pradinė mokykla, kurioje mokosi vaikai nuo 7 iki 12 metų. (Suomijoje pradinė mokykla 1-6 klasės). Mokykloje sava filosofija: vaikus ruošia geram gyvenimui, stengiasi gyventi santarvėje su aplinka. Labai svarbu tinkamas mokinio savęs vertinimas, pasitikėjimas savimi ir mokymasis visą gyvenimą. Labai didelis dėmesys skiriamas bendruomeniškumui, bendravimui su draugais ir suaugusiais, nepamirštamas bei skatinamas individualumas. Mokyklos misija, kad mokinys taptų kūrybingu, drąsiu, atsakingu piliečiu, kuris jaučia mokymosi džiaugsmą.

 

Iš mokyklos vykome į susitikimą su Suomijos Nacionalinės Švietimo Tarybos atstovu Reino Tapaninen. Jis skaitė pranešimą „Mokymosi aplinkos kūrimas“.

 

Hӓmeenlinna mieste lankiausi Seminaari mokykloje. Tai taip pat pradinė mokykla. Šios mokyklos šūkis – „Mokykla visiems mokiniams“. Šioje mokykloje yra 30 įprastų pradinių klasių ir 11 klasių mokiniams su specialiaisiais ugdymo poreikiais. Mokytojai skatinami bendradarbiauti, jie kartu planuoja pamokas, gali netgi „sumaišyti“ klases ir keistis mokiniais. Kitas svarbus šios mokyklos prioritetas – darbuotojų pasitenkinimas. Vyrauja sveika, padrąsinanti atmosfera. Jei dirba motyvuoti mokytojai, tai ir mokiniai yra motyvuoti. Šioje mokykloje yra sukurta ir vykdoma programa, skirta gabių mokinių ugdymui, „Tyrinėtojas“.  Mokslas Suomijoje nemokamas, todėl viskas vaikams nemokama: maitinimas visiems mokiniams, vadovėliai, sąsiuviniai, pratybos ir visos kitos ugdymui reikalingos priemonės.

 

Dar vieną pradinę mokyklą aplankiau Vantaa mieste. Šios mokyklos pagrindinės vertybės: gerovė, mokymosi džiaugsmas ir atsakingumas. Skatinamas mokinių aktyvumas, jų nuomonių reiškimas. Veikia 1-6 klasių mokinių taryba. Mokykla skatina vaikų fizinį aktyvumą, vykdo projektą „Sportuojanti mokykla“. Pertraukų metu mokiniai aktyviai juda mokyklos kieme ar sporto salėje. Vyresni mokiniai organizuoja žaidimus mažesniesiems. Taip skatina mokinių atsakingumą.

 

Helsinkio universiteto LUMA centre klausiausi pranešimo „Pradinių klasių mokytojų rengimas“. LUMA centro pagrindinė užduotis – sukurti novatoriškus vaikų mokymo būdus. Labai svarbu padėti mokytojams tapti geresniais mokytojais ir suteikti jiems darbui reikalingų priemonių.

 

Suomijos švietimo sistema yra Europos lyderė. Taip yra todėl, kad buvo sukurta švietimo strategija, kurios pagrindą sudarė „investicijos į žmones“. Vyriausybė priėjo išvadą, kad geriausia, ką turi Suomija, yra suomiai.Taip buvo apsispręsta tobulinti pedagogų rengimo sistemą, kelti švietimo kokybę ir siekti, kad net ir baigę mokyklas bei universitetus žmonės mokytųsi visą gyvenimą. Suomijos pedagogai privalo turėti magistro laipsnį. Mokytojo profesija yra prestižinė Suomijoje, taip pat kaip gydytojo ar teisininko.

 

Ši stažuotė buvo labai įdomi ir naudinga: praplėtė akiratį, kilo naujų sumanymų, kaip pagerinti mokinių problemų sprendimų gebėjimų ir kūrybiškumo ugdymą. Daugiau nuotraukų...

 

 

Rita Šalkevičienė 

Mes jau ketvirtokai!

Su artėjančia Rugsėjo 1-ąja!

Ant rudenėjančio dangaus
Pripieškim saulės spindulių,
Kad nebeliūdintų žmogaus
Rugsėjo žingsniai ir tikėkim,
Dienų spalvotame fone
Bus gera plaukt rudens upe.
Su rugsėjo 1-ąja!

 Rugsėjo pirmoji prasidės 10.30 val.  šv. Mišiomis, 11.30 val. šventė tęsis kultūros centre, o po jos - pirmoji pamoka gimnazijoje 4 klasėje.

Užrašai ant sąsiuvinių

    Lukšių Vinco Grybo gimnazijos 

    4 klasės mokinio

    Vardenio Pavardenio

    lietuvių kalbos darbai

 

    Lukšių Vinco Grybo gimnazijos

    4 klasės mokinio

    Vardenio Pavardenio

    matematikos darbai