Projektas "Pavasaris gamtoje"

Šį projektą vykdysime visą balandžio mėnesį.

Projektas "Automobiliai"

Šiais mokslo metais per pasaulio pažinimo pamoką nagrinėjama tema „Vargu ar išsiverstume...be automobilio!“, todėl pasiskirstę grupėmis rinkome medžiagą apie mokiniams žinomų markių automobilius. Projekto esmė – skatinti plačiau domėtis nagrinėjama tema, mokyti rasti informaciją internete, ją skoningai apipavidalinti ir pateikti klasės draugams.

Puikiai pasidarbavo visi klasės mokiniai, bet ypatingai daug dirbo Gustė ir Deimantė.

Visa projekto metu sukaupta medžiaga eksponuojama ir saugoma 4 b klasėje. Čia pateikiame kai kuriuos mūsų darbo fragmentus.

Daugiau sužinok apie automobilių markes.

Projektas "Klasės laikraštis"

Vasario mėnesį parengėme projektą "Klasės laikraštis". 

Mokiniai aktyviai dirbo 4 grupėse. Sukūrė ir pristatė laikraščius: „Klasės naujienos“, „Klasiukas“, „Klasės istorija“ ir „Mokinukai“. Visi laikraščiai gražiai estetiškai apipavidalinti. Laikraščių „Mokinukai“ ir „Klasiukas“ redakcijos puikiai pritaikė per pamokas įgytas žinias apie laikraščio maketavimą. Jų puslapiuose svarbiausios naujienos išskirtos pirmajame puslapyje, su nuorodomis apie straipsnių tęsinius kituose puslapiuose. Temos aktualios, įdomiai pateiktos. Nurodyta ir šių laikraščių redakcija. „Klasiuko“ puslapiai dar ir puikiai iliustruoti. Įdomūs straipsniai ir laikraščių „Klasės naujienos“ bei „Klasės istorija“ puslapiuose. „Klasės istorijos“ autoriai nenurodė savo korespondentų, bet šį laikraštį kūrė vien berniukų grupė, galbūt todėl mokiniai ne iki galo prisiminė nurodymus.

Klasės mokiniams aktualios temos: ekskursijos, elgesys pamokų ir pertraukų metu, klasės taisyklių laikymasis, dailės pamokų naujienos, klasės naujokės, netikėtas įvykis per kūno kultūros pamoką, kvadratas, lipdukų manija, kryžiažodžių, juokų, mįslių skyreliai ir kt. „Klasiukas“ puikiai pristatė anglų kalbos mokytoją, prisiminė dalyvavimą konkurse „Nupiešk gražiausią žodį“. „Mokinukų“ redakcija nepatingėjo surašyti artimiausius klasės draugų vardadienius ir gimtadienius.

Manome, kad projekto tikslus įgyvendinti pasisekė labai gerai. Mokiniai vėliau noriai vartė ir skaitė kitų klasės mokinių sukurtus straipsnius.

Ieva laikraštyje "Klasės naujienos" sukūrė kryžiažodį. Pamėginkite jį išspręsti.

Horizontaliai

 

1.     Vardas, prasidedantis M raide

6.     Vardas, prasidedanti A raide

7.     Vardas, prasidedantis M raide

 

Vertikaliai

 

2.     Vardas, prasidedantis I raide

3.     Vardas, prasidedantis l raide

4.     Vardas, prasidedantis G raide

5.     Vardas, prasidedantis M raide

8.     Vardas, prasidedantis I raide

 

Projektas "Žiemos pasaka"

 

Šiais mokslo metais per lietuvių kalbos pamoką skaitėme Henriko Radausko eilėraštį „Žiemos pasaka“. Eilėraštis buvo iliustruotas menine fotografija. Nutarėme per Kalėdų atostogas pasivaikščioti po apsnigtą sodą, mišką. Įsižiūrėti į šerkšno, sniego pasaką. Tada pamėginti sukurti savo menines fotografijas. Projekto esmė – mokyti pastebėti grožį gamtoje, nuostabius žiemos vaizdus, kurie kartais būna tokie neįtikėtinai pasakiški. Taip pat mokytis fotografuoti, kurti menines nuotraukas.

  Vaikai fotografavo gražiausius žiemos vaizdus, mokėsi būti pastabūs ir pastebėti grožį aplinkui save. Gražiausios fotografijos eksponuojamos parodoje klasėje. Pasidžiaugti žiemos vaizdais siūlome ir šios svetainės lankytojams.